کاشت نهال در راهدارخانه ها و مجتمع های خدماتی رفاهی استان همدان

image مرداد, 1394 بدون نظر اخبار, رسانه

همدان – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: گونه های مختلف درخت هایی با نیاز آبی کم در راهدارخانه ها و مجتمع های خدماتی رفاهی استان همدان کاشته می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رودباری در مراسم پاکسازی حریم راه های استان همدان گفت: این اداره کل به منظور جلوگیری از سوانح رانندگی و افزایش ضریب ایمنی محورهای استان و همچنین در پیش بودن بهار طبیعت و حضور گردشگران نوروزی در همدان نسبت به سامان دهی و پاکسازی حریم محورهای ارتباطی اقدام می کند

وی باتاکید بر ضرورت حفظ محیط زیست با هدف زیباسازی و افزایش فضای سبز استان همدان، افزود: همچنین چند اصله نهال در راهدارخانه ها و مجتمع های خدماتی رفاهی استان همدان کاشته می شود. رودباری افزود: کاشت نهال در راهدارخانه ها و مجتمع های خدماتی رفاهی علاوه بر ایجاد نشاط روحی در رانندگان، در کاهش تصادفات و ارتقای ایمنی تردد موثر است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان عنوان کرد: ایجاد فضای سبز در اطراف جاده ها خستگی رانندگان و نیز حوادث جاده ای را کاهش می دهد ضمن آنکه وجود حاشیه سبز به عنوان مانع و بادشکن در مسیر ریزگردها و شنهای بیابانی عمل می کند.

وی گفت: قلع و قمع تابلوهای غیر مجاز، منظر آرایی‌، شستشوی علائم و تابلوهای ایمنی‌، زیباسازی مبلمان جاده‌ای‌، شانه‌سازی‌، لکه‌گیری رویه راه‌ها، ‌نگهداری از ابنیه و تونل‌ها، حذف اختلاف سطح در جاده‌ها و ریزش‌برداری حریم راه‌ها از جمله عملیات مستمر راهداران در آستانه ایام نوروز است.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *